Flori - Press

Mire se vini ne faqen tone virtuale "Flori-Press" te moderuar nga stafi redaktues Flori Bruqi, Engjell Shehu,etj.

e diel, korrik 02, 2006

Letrat jane fakte se web faqja e dr.Naser Rugoves ,www.rugova.net lexohet nga qytetaret me te madhe

Enver Uka, uka2@hotmail.com


Duhet njeriu vertete te jene i hutuar me situaten e tanishme ne LDK.Per nje arsye:si eshte e mundur te fitosh me armiqet qe 16 vite ,ndersa me dreqerit e vete e humbe betejen?Po natyrisht se deri me tani keta dreqer kane qene melaqe me maska.Ata jane te etur per pushtet.Ata,Kryeziu ,Jerliu,Berisha,Gashi ,e disa te tjere,duan me cdo kusht te jene ne bastion te LDK-es.Por harrojne se anetaresia e madhe e LDK-ES NUK MASHTROHET LEHTE .Ata e din mire ku po del tymi .Ne skemi dhene tere qenien tone per ata qe manipulojne kinse me demokratizimin.Thirrja ne zyret e medha u zbulua si tejet manipuluese dhe shantazhuese. Presidenti Rugova i ka njohur keta shume mire dhe i ka lene anash .Anetaresia e LDK-es e din se me keta humbjen e ka te sigurt. Por,ne duam ata qe din te udheheqine,qe shkojne rruges se Presidentit Rugova.Shmangja nga kjo rruge i gezohen ata qe po presin me padurim te fundoset anija e LDK-es.Mos te lejojme eliminimin e figurave me te ndritura te LDK-es ne emrin e demokracise te rrejshme te propa guar nga Dreqerit argate.Mos te kujtojne ata se ne nuk dime detalet ,kjo eshte pune e Kryesise se Kryesise.Te gjitha dihen .Te gjitha do te u kethehet atyre shume shpejte bumerang.Argatet e Dreqit mos hani me dy luge ,se u mbetet ne fyt. Ta ruajme frymen e tolerances,sinqeritetit e bashkepunimit mes vetiKa vende ne LDK per te gjithe ata qe e dine se ku e kan vendin.Per KRYEZIUN E LAJQIN AKADEMIA ESHTE NJE TERM I PA NJOHUR.Ata don pushtet e thone se Akademia ne Akademi.Jo Akademia,sHKENCA ,DUHET PERHERE TE JENE PRIJESE E LDK-es.E jo asesi argate te DREQIT .Ata qe jane te vegjel per karrigen e Kryetarit te Kuvendit,ata te cilet nuk i qmojne vlerat dhe simbolet e Presidentit Rugova,nuk mund te sjellin fitore LDKes.ATEHERE NUK ESHTE DASHT TI PRANOJNE ATO DETYRA.Kryeziu qysh tash po i diferencon grupet,kjo tregon se ai do te jene perhere perqares ne LDK.Ndryshe ska si te shpjegohet qendrimi i tij i hapur kunder disa anetareve prominent te LDKes. LDK-eja sot ende jeton duke ju faliminderuar tolerances mirekuptimit dhe udheheqjes Akademike te saj .Keshtu duhet edhe te vazhdoj.Rruge tjeter ka ,por ajo e qone ne hymnere.

Alfa_Viski nga Gjilani, ldk_gjilan@hotmail.com

Shkruaj vetem per Orchidi nga Prishtina te cilit i kisha preferuar qe mos te merret me pune te mdha sepse ato jan sende qe i ka deshmu koha dhe ne se paku nuk jemi aq laik sa te na keshilloj aj kushdo qoft ky fare njeriu qe e sheh kete faqe si perqarese. Ne si qytetar te Kosoves e dime se kush duhet te jete ne krye te Kosoves dhe sigurisht se edhe herave tjera kemi ditur qe kujt ti besojm te na udheheq por asesi nuk do ti tolerojm testet me figurat tona ma te rendesishme sepse nuk eshte diq e mire qe nje njeriu qe e ka besuar populli ta shkarkoj nje tinzar apo nje njellakeq i cili po sillet rreth fatit te LDK-se por populli do ta dekoroj ate qe meriton se kush te udheheq e sigurisht se ti nuk je ai qe vendos se sa eshte Daci antikombetar apo sa i vleshem. Respekt per vizitoret e faqes www.rugova.net si dhe stafin e faqes...

Bekim S, Suedi, bekimiswe@yahoo.com


Ju përshëndes nga zemra, dhe ju përgëzoj për këtë web faqe, opinioni shqiptarë ka pas nevoj të njihet me të vërtetën. Ju të vetmit dhe unë ju përgëzoj për këtë punë të madhe që po e bëni. Sa i përket LDK-së është shumë e vërtet që ata njerëz që kur LDK-ja dhe Presidenti ynë dhe kolosi dr.Ibrahim Rugova, por edhe vet Kosova po kalonte momentet më të vështira ata ofenduan dhe kritikuan nga Tirana e Shkupi e sot dëshirojnë ta shkatërrojn LDK-në. Është fat i mirë që ne kemi njerëz si akademik Nexhat Daci i cili në asnjë moment nuk u lëkund nga rruga e trazuar nga kolosi ynë Rugova dhe dëshmoi se të gjithë ata që aq shpej u larguan nga rruga e presidentit Rugova nuk do të ken vend në LDK. Kjo vlen fillimisht për Fatmir Sejdiun që vërtet doli dhelpër, Eqrem Kryeziun e disa të tjerë. Mos harroni se ju zotëri se si kan përfunduar disa koleg të juaj që më herët e kundërshtun dr.Rugovën, ashtu do të përfundoni edhe ju sepse kjo që ju po bëni është trathti ndaj njeriut që tërë jetën ja kushtoi Kosovës dhe LDK-së. Mos ni se ju do të përballeni me intelektualin dhe akademikun nr. një në Kosovë z.Nexhat Dacin i cili ka përkrahjen shumë të fortë të 98% të anëtarësis së LDK-së.

Gazmend Gashi nga Prishtina, gazgazgashi2000@yahoo.com

Une mendoj se LDK_ja nuk guxon ti toleroj vetes luksin per tu percare sepse keshtu do te perdhosim amantin qe LDK-ja do ta ruaj frymen e PRESIDENTIT HISTORIK TE KOSOVES DR.IBRAHIM RUGOVA.Ndersa sa i perkt zgjedhjeve te tashme ne LDK une mendoj se duhet te kete kujdes dhe te mos anashkalohen njerezit qe jane deshmuar per 16 vite me Presidentin RUGOVA per pavaresine e Kosoves. Si shembull do te merrja MR.Rexhep Osmanin i cili ai beri sistemin e pavarur te arsimit ashtu sic kerkonet Presidenti YNE IBRAHIM RUGOVA per pavaresine e pergjithshme te KOSOVES.Juve ju pershendes dhe lutem qe as ju te mos devijoni nga kjo rruge e PRESIDENTIT RUGOVA.

Fidan Tolaj nga Prishtina, fidantolaj@hotmail.com

"Bylbyl ky shekull or e qast ndrrohet,te fortet bien e te ligjet qohen""....kishte then dikur N.Frasheri.
Ket gjë deshirojn ta bejn edhe sot disa "njerëz", qe dikur e shan LDK-në, e njollosen, dhe sot DUAN te udheheqin kinse eshte e tyre apo u ka len dikush ament,ata te cilet qdo dit po punojn per te shkaterruar ate qe e ndertoi i MADHI Dr.Rugova...Ftoj te gjith ata qe e duan vertet LDK-në, qe vertet jan LDK,e qe punan me dekada per të,te forcohen, te punojn dhe t'ia kthejn dinjitetin qe ia dha kolosi,lideri dhe babai i demokracise Dr.Ibrahim Rugova.

Diana Rugova nga Istogu, dianarugova@hotmail.com

Ju përgëzoj për këtë faqe mëse të qëlluar.Kemi pasur nevojë për diçka të këtillë,ku do të mund të informoheshim për ngjarjet breda partisë së formuar nga PRESIDENTI IBRAHIM RUGOVA.Ju uroj punë të mbarë dhe shpresoj që ta vazhdoni rrugën e nisur nga I MADHI IBRAHIM RUGOVA.Nëse i nderuari Nexhat Daci është ai që do e shpëtoj LDK-në nga armiqtë e brendshëm dhe të jashtëm,atëherë do e ketë patjetër përkrahjen tonë të plotë.

Selami Shabani nga SHBA

Te nderuar, gezuar dhe qofshi me faqe te bardhe per punen qe beni dhe Presidentin qe nderoni.Lokomotiven qe e ngiste Presidenti Rugova duhet t'ia besojme njerezve te deshmuar dhe serioz .Tani per tani me te drejte perkrahet Akademik NEXHAT DACI ta drejtoje kete lokomotive,prandaj duhet ta perkrahim pa rezerve.

Ballisti nga Prishtina, balli_kombit@shqiperia.com

Ju pershendes nga zemra dhe do te pres shum nga ky sait qe te jeni shum te shpejt ne publikimin e qdo ngjarje qe do te ndodhe ne hapsiren mbarekombetare dhe mesiguri do te shkruani sa me shum per te Djashten Shqiptare siq ishte edhe pesidenti jone i Pare i Kosoves Ibrahim Rugova qe nuk ju tremb fare Shkjaut.Dhe pres nga ky sait qe te ket sa me shum sport Kosovar dhe gjithekombetare dhe qe do te jeni me te shpejtit.Suksese pune te mbare dhe paqit fat.Ju pershendes perpara e djathta Shqiptare.

Fatmir, Reikjavik-Iceland, fatmir58@hotmail.com

SE PARI JU PERSHENDES PER KET FAQE TE QELLUAR,DHE SHPRESOJ QE SA ME SHPEJT TE MbAHEN ZGJEDHJET NE PARTIN ME TA MADHE TE KOSOVES LDK,DHE SA ME SHPEJT TE ZGJIDHET AKADEMIK NEXHAT DACI PER KRYETAR TE LDK-se ,SEPSE VETEM KY MUND TA QOJ AMANETIN E KRYETARIT RUGOVA,SEPSE KETA QE E QUAJNE VETEN SI KRYETARE TE PARE TE LDK-se ,ATA LE QE NUK JANE PO AS ANDERR NUK DO TA SHOFIN

Orchidi nga Prishtina, orchidea_nb@yahoo.com

Ky link dhe posteret qe i keni vu rruges vetem se po krijoni percarje. Eshte naive te i besosh Nexhat Dacit dhe Adem Salihajt (te komprimituar) Iku Ademi para Bujar Bukoshit sa qe i mjeri nuk ditke ne cka eshte futur. Mos u beni si komunistet. Daci pretendonte se eshte nje njeri pa gabime ndersa akuzonte puntoret e Unmikut se marrin paga te majme kur dihet mirfilli se buxheti i tyre nuk eshte nga ai Kosovar, ato para ndahen nga 192 anetare qe jane te dedikuar enkas vetem per administraten e Unmikut ne Kosove. Ky Daci i pagabueshem ja si ja solli Zoti u largua nga posti, dhe ju qe po e perkrahni po e harroni nje gje se Rugova i donte Amerikanet por amerikanet vet kerkuan qe daci te largohej. Mos mendoni se pse nuk eshte larguar nga posti kur Rugova ishte gjall se jep mendime se kan qene te njejtit mendim , Rugova nuk ka hyr ne keto probleme se kishte hallin e vet semundjen e rende. Ju kujtohet kur ai i propozoi Dacit te behej Kryetar Komune por Daci e refuzoi duke thene se jam me i mire se per nje kryetar Komune. Puna e dacit nuk ka mbaruar me kaq e as e Salihajte, keta dy do denohen ne te ardhmen per korrupsion dhe dhashte zoti le te marrin denimin e merituar sepse nuk mjafton vetem shkarkimi kur kan vjedhur djersen e popullit. Duhet denimi per te ju dhene mend te tjerve. Kete faqe e konsideroj shume percarese dhe nuk do keni sukses sepse do e ndani LDK ne dysh dhe ne zgjedhjet e reja Daci Juaj nuk do fitoj asnje vote.

Musahi nga Zvicra, frldk@bluewin.ch

ju pershendes te gjitheve e ne veqanti rinin, kisha pas deshir qe disa deklerata te aktivisteve te forumit rinor te ldk ne prizeren per kinse ne viziten qe kishte z.daci dhe z.tolaj me mergimtaret ne zvicerr. sipas ketyre anetarve kinse z.Daci dhe Tolaj kishin kritikuar Presidentin Sejdiun dhe Kryeparlamentarin Berisha jan thjesht genjeshtra une si pjesmarres i keti takim ne realitet i bej me dije ketyre individeve se fjalet e z. Dacit dhe z.Tolaj ishin qe ne duhet ti mbeshtetemi presidentin Sejdiun dhe kryeparlamentarin Berisha, pra lus keta zotri qe se pari te marin informata zyrtare e pas andej te dalin me deklerata, shpresojm se shum shpejt do ti kemi edhe zgjedhjet ne parti dhe nuk kemi nevoj ti frigomi ketyre zgjedhjeve, pasi qe keto zgjedhja do ta zbulojn njeriun qe do ta udheheq LDK pa mar parasysh se kush do te fitoj.

Artani nga Prizreni, artani_de_7@hotmail.com

pranoni pershendetjet eperzemerta nga Qyteti legjendar Prizreni. Kemi nje perkrahje te parezerv per te nderuarin tone Akademik NEXHAT DACI


Avniu nga Ferizaji

ju pershendes dhe ju pergezoj per faqen e re. Mendimi im asht qe pas RUGOVES veq AKADEMIK NEXHAT DACI mund ta udheheq LDK-ne

Fatoni nga Prizreni fati_22@hotmail.com

LDK si gjithnje do te mbetet e forte, le te fitoje vota demokratike dhe e fshehte, vetem ai qe fiton ne menyre te drejte dhe demokratike mund ta vazhdoje rrugen e PRESIDENTIT RUGOVA, qoft Kryeziu , Daci apo kush do qe te jete

Florimi nga Prishtina, florim55@hotmail.com

Dr Ibrahim Rugova ishte nje njeri i madhe ku lirisht mund te krahasohet me heroin tone kombtar Gjergj Kastriotin,ju kisha lutur qe ta ndjekni rrugen e Rugoves mos i harroni simbolet dhe himnin e Kosoves Rugova e deshi aq shume Dardanin sa e shkriu gjith jeten e tij per ket vend

Artani nga Prizreni, artani_g@yahoo.com

Ju pershendes dhe ju pergezoj per web-faqen e re. Njeheresh ju deshiroj sukses dhe transparence. Mendoj se LDK mund te ece perpara vetem me Akademik Nexhat Dacin, e jo me dyftyresit dhe shpifesit e tjere.

Ema nga Prishtina, emmanikci@hotmail.com

ju pergezoje per kete web faqe dhe ju uroj pune te mbare e suksese te metutjeshme !

Luan Muharremi nga Vitia, gjimi_hendriks@hotmail .com

Sipas mendimit tim për tja drejtuar këmbët e përkulura Lidhjes demokratike të Kosovës ësht zgjidhja që kryetar i partis të jet zotri Akademik Nexhat Daci dhe duke mos lëshua asnjëher rrugën të cilën e trasoj Dr.Ibrahim Rugova.

Avdiu nga Mitrovica, muzliukaj@hotmail.com

Përshendetje,
Liri Pavarësi Demokraci
LDK qendro e fortë mos u tund nga forcat karieriste se nuk ta fal historia zgjedhje te shpejta mbrenda partie dhe le te fitoi ai qe e don baza e LDK-së

Edi nga Prishtina, edi_vera@hotmail.com

Pershendetje! Po me pelqen kjo faqe e re! Dr.Rugova ishte dhe mbetet nje figure e pakontestueshme politike e shekullit ne Ballkan. Besoj se do ta perfaqesoni denjesisht kete imazh te tij!

Arianiti nga Prishtina, politika_3@hotmail.com

Se pari ju pershendes per faqen.Sigurisht qe pas vdekjes se presidentit Rugova sigurisht qe ne LDK ka mbetur nje boshllek i madh te cilin shpresoj qe LDK do ta plotesoje me nje njeri te madh i cili sigurisht qe do ta ndiqte rrugen e presidentit te ndjere. Kete ia kemi borgj te gjithe Atij i cili dha kaq shume per Kosoven.Per mendimin tim njerezit te cilet do te mund ta zevendsonin me se miri si kryetar partie jane: SABRI HAMITI dhe LUTFI HAZIRI.Cilido nga keta te zgjidhej LDK nuk do te humbte asgje ,perkundrazi do te fitonte besimin e humbur te zgjedhesve te cilet me duket jane paksa te zhgenjyer me hapat e fundit te atyre qe pretendojne qe jane pasardhes te presidentit te ndjere dhe qe nuk kane bere asgje tjeter veqse kane ndare LDK ne fraksione

Zaim Sadriu nga Vitia, zaim-vs-arsenal@hotmail.com

vetem profesor Nexhat Daci mund ta udheheq LDK-n drejt fitoreve te reja, pas vdekjes se Kolosit te kombit

Ylberi nga Ferizaji, ylberi55@hotmail.com

Shume e qelluar kjo do te kishte nevoj te ishte ma heret mirpo edhe tani ben, kurre nuk eshte vone

Arbon Bytyçi nga Malisheva, boni609@hotmail.com

Me mundin dhe sakrificen qe beri Presidenti Rugova per Lirin dhe Pavarsin e Kosoves ai i siguroj LDK-se statusin a partis me te madhe ne Kosov edhe per nje koh te gjat edhe pas vdekjes se tij.Obligimi i strukturave udheheqse te LDk-se eshte qe te mos e leshojn rrugen te cilen e ndoqi Presidenti Rugova dhe te mos krijojn klane mbrenda LDK-se.Se cili do te jet njeriu me i devodshem qe do ta ndjek rrugen e Presidentit Rugova ket le te mbetet ta vendosin delegatet e LDK-se.

Isak Bashota, Fushe Kosove - Hamburg, isakbashota32@hotmail.de

Ju pershendes dhe ju uroj per kete faqe kaq te qelluar per ne. Une jam anetar i kryesise se LDK-se dega ne Gjermani. Edhe une si shume bashkatdhetar te mi ngjarjet e fundit mbrenda LDK-se nuk i kam mirepritur por besojse dhe shpresoje se LDK di dhe ashte e afte ti kaloje keto situata jo te deshirueshme per ne anetaret e LDK-se. DHe se fundi shpresoj se shume shpejt do te mbahen zgjedhjet ne LDK, dhe do te fitoje ai qe e meritoje.

Selver Demolli nga Kamenica, buli_95@hotmail.com

Dr.Ibrahim Rugova nuk ka vdek ai esht i gjall ...edhe pse jo fizikisht esht e gjall vepra e Dr.Rugoves qe s'do te harrohet kurr me shekuj te tërë...

Kushtrimi nga Prishtina, k_limi22@hotmail.com

Ju pershendes dhe ju pergezoj per faqen, por nuk mund ta quani te LDK-se sepse perfaqesoni vetem njeren pjese te saj qe juve ju duket "ma rugoviste", komentet tuaja dhe shkrimet duhet te jene te paanshme dhe reale. Fakti se figura dhe autoriteti i EQREM KRYEZIUT ne LDK eshte i padiskutueshem, duhet te pasqyrohet si dhe te publikohen edhe intervistat etij dhe opinionet pro tij. Perndryshe faqen mund ta quani mjet propagandistik te fushates tashme te filluar te N.Dacit per kreun e LDK-se. Vetem te drejte dhe realiste mund te vahdojme dhe frymen Rugoviane

Arben Hasi nga Gjakova, beni_net23@hotmail.com

Mendoj se eshte koha qe LDK te rimarr veten pas vdekjes se Presidentit Rugova. Dihet se Presidenti Rugova eshte i pa zevedesuseshem,por ne simpatizantet e flakte te LDK-se presim nga Kryesia e LDK-se qe mos te formoj klane mbrenda per mbrenda LDK-se dhe te shikojn se cili eshte ai person qe do te ndjek rrugen e Presidentit Rugova. Mendimi i im dhe i gjith simpatizanteve te LDK-se eshte qe Akademik Nexhat Daci te jet ne krye te LDK-se ne menyre qe LDK-ja edhe per shum vite te jet Partia me e fuqishme jo vetem ne Kosove por edhe ne mbare rajonin

Enveri nga Prishtina, e_rexhepi@yahoo.com

Rugova ishte promotor i nje levizje qe qendroi ne skene 15 vjet, edhe pas tij duhet te vazhdohet kjo rruge.LDK ka kuadra me tituj akademik e doktor shkence, tani koha eshte per ta. Duhet te mbahen zgjedhjet brenda LDK-se dhe ta mar timonin e saj Akademik z. Nexhat Daci. Nuk mund te flasin ne emer te LDK-se "agjamit" me diploma te falsifikuara. Ka ardhe momenti LDK te vazhdoje jeten....
Bekimi nga Gjilani, b.haziri@hotmail.com

Veshtire eshte te zevendesohet Presidenti Rugova, por pasi vdekja e mori shume heret, LDK-ne mund ta udheheq vetem Akademik z.Nexhat Daci.

Nexhat Kameraj nga Deçani, n.kameraj@gmx.de

situata e krijuar nga element te caktuar brenda ldk-se i ngjan nje meselje te nastradinit...
duke çuar kufomen e nastradinit tek varrezat e fshatit, xhemati arriten tek nje udhekryq ku filluan te zihen se kah do duhej te shkonin per tek varrezat... dikush thoshte se duhet te shkojne ne te majt, te tjeret thonin jo ne te djathte... zenka ishte aq e neveritshme per nastradinin sa ashtu i vdekur qe ishte u ngrit dhe ju piskati xhematit. "une per sa kam qene i gjalle gjith kam shkuar ne te djathte, por ju pasi qe paskeni harruar kaq shpejt, ma theni qafen kah te doni..."
i lus uhdeheqesit tane te dashur te mos devijojn nga rruga e presidentit rugova per interesa personale, se dro qe do t´ua zene frymen para se t´i gezojn ato!
i lutem presidentit te nderuar prof. fatmir sejdiu te angazhohet maksimalisht, qe sa me shpejte te organizohen zgjedhjet e reja brenda ldk-se, meqe kete do ta bente edhe presidenti i pavdekshem, dr. ibrahim rugova!

zoti e bekofte kosoven,
zoti e bekofte ldk-ne
zoti e bekofte voten e popullit!!

Sabriu nga Skenderaj, mobile-vw@hotmail.com

Ju pergezoj per per ket faqe ju uroj pune te mbare e suksese gjithashtu shpresoj qe ne krye te LDK'se te Vije NEXHAT DACI aje qe do e shpetoj LDK'ne e Dr Rugoves nga armiqet e mbrendeshem e te jashteme Opozitar Partiqkash edhe OJQ'sh edhe nej here ju pershendes

Islami nga Cyrihu

Ju uroj për kët faqe të qëlluar që me të vërtet ka shumë nevoj në këto ditë shumë të vështira për LDKnë dhe në përgjëthësi për Kosoven. në kët moment ku disa njerëz të "mdhej" të LDKsë që deri sa ishte në jetë presidenti Historik RUGOVA nuk gjejshin kohë që të angazhoheshin në parti për arsye të ndryshme, menjëher pas vdekjes sikur që e kishin ndjell që moti edhe shum vite më par së bashku me disa njerëz të vonuar. tash menjëher u kyqen në parti deri sa e lejojn veten që edhe ta quajnë Presidentin Rugova si uzurpator të partis që tash duket se po na dilka një që do të na liroj Partin nga Rugova dhe Rugovistët dhe do ta uzurpoj nga komunistët dhe veglat e tyre që nuk desha ti përmend se me siguri edhe juve të nderuar ju kan murzit. për fund desha të ju lus që Akademiku i jonë i nderuar Nexhat Daci së bashku me dr. Alush Gashin ta gjejnë një zgjidhje para se të jet vonë.

Selim Mezini nga Suedia, selim_mezini@hotmail.com

Ju përshëndes nga Suedia gjithashtu ju përgëzoi për faqen e qëlluar që e keni hapur dhe gjithmon jemi me ju dhe me vizionin e të MADHIT PRESIDENTIT RUGOVA. Sa i përket zgjedhjeve të reja ësht vetëm nji njeri që mund ti fiton dhe të udhëheq shtetin e ri të KOSOVÊS, e ai ësht akademiku i nderuar Nexhat Daci.

Enver Uka, nga Rotterdam, uka2@hotmail.com

ju pergezoi per faqen tuaj. dhasht Zoti e ne krye te LDK-es te vij akademik Nexhat Daci. ky eshte i vetmi shpetim per LDK. suksese.

Malsori nga Zvicra, malsormendimtari@hotmail.com

Ju pershendes per kete faqe , njiherit ju deshiroi pune te mbar. Promovoni mendimin e lire dhe debatin sepse eshte metode e demokracis. LDK i deshiroi zgjedhje te ndershme dhe demokratike le te fitoi ma i miri e une mendoi se eshte Akademik Nexhat Daci. Ju pershendes.

Albani nga Gjilani, albandemokristian@yahoo.com

Perse jeni kunder Zef Morines, kur e knei shume te qare se Mark Krasnqi ka shkelur cdo norme normale demokratike, dhe kur e keni te qarte se elektorati eshte nga ana e zef mroines dhe grupit te tij, ngase me te jane gjithe demokristianet. Ju lutem, ldk nuk duhet te luaj lojna te dyfishta

Lulzim nga Reinach ag, luli_ch_gl@hotmail.com

Pershendetje dua vetem te ju pershendes per ket faqe me sa kum mujt me vrejt jeni nje faqe e mir kam mendim te mir per ju besoj se do te vazhdoni me te vertetat e jo me genjeshtra sikur do tjer edhe pse nuk jam ithtar i ldk poe faqja me pelqen teper sepse po shkruhet e verteta mbeteni te pershendetur

Mustafa nga Gjermania, mustafadaki@aol.com

Vetem akademiku i nderuar Nexhat Daci pas vdekjes se presidentit Rugova mund dhe do tia dal ti fitoj zgjedhjet ne Kosove,prandaj kryetar i LDK duhet patjeter te zgjidhet Nexhat Daci sepse na konvenoi apo jo ai eshte shtylla numer nje i LDK.
Gazmendi nga Rahoveci,gazmend.b@hotmail.com

Ju pershendes dhe ju pergezoj per kete faqe.Eshte hera e pare qe e lexoj dhe me duket mjaft e qelluar.mendimi im eshte qe vepra e Rugoves mos te harrohet,por te jete udherrefysese per gjeneratat qe vijne.

Mustafa nga Gjermania, mustafadaki@aol.com

Vetem akademiku i nderuar Nexhat Daci pas vdekjes se presidentit Rugova mund dhe do tia dal ti fitoj zgjedhjet ne Kosove,prandaj kryetar i LDK duhet patjeter te zgjidhet Nexhat Daci sepse na konvenoi apo jo ai eshte shtylla numer nje i LDK.

yllka nga Peja, kronikaxxi@hotmail.com

Te gjithe i referohen 'rrenjes' e Ai ishte rrenja...burri dhe njeriu i rrenjes se fjales...Ai ishte drita qe e mundi erresiren...Faleminderit per jete Rugova...!!!
Luli nga Gjilan, lulzimluli@hotmail.com

Pershendetje, mendoj se pas vdekjes se Presidentit LDK-ne duhet ta drejtoj Akademik z. Nexhat Daci.

Avdiu nga Gjilani, avdiaziri@hotmail.com

Spari ju pergezoj per ket faqe e cila esht i qelluar dhe ne koh e cila do te sherbej qe vepra e rugoves mos te harrohet dhe te na sherbej per te ardhmen,te jet udhrrefys i joni.

Berat Ahmeti nga Skenderaj, beri360@hotmail.net

Drenica bashk me familjen e presidentit e ndau dhimbjen per vdekjen e presidentit. mendimi im personal eshte qe lidhja demokratike e kosoves duhet te jet e kujdes shme per postin e krytarit te ldk-e.pa marr parasysh kush do te kandidohet duhet ta ket te qart nese nuk e ndjek rrugen e presidentit rugova nuk do te ket vend ne ldk e jo si krytari sejdiu ti riemroj ne poste kyqe njerzit qe e quajten tradhtar rugoven.ZOTI E bekoft familjen e presidentit rugov.kosova pati fat qe e pat presidentin rugova ishte i vetmi njeri qe e pat hakikat per liri te kosoves dhe fat bardhsisht u ralizu endrra e ti shekullore.
Enver Veseli nga Prishtina

Ju uroj per punen qe jeni duke bere,kete faqe nuk e kuptoje si nje opozite e faqes zyrtare te LDK por si nje ndihmese te debatit per punen e metutjeshme te LDK pas nderrimit jete te Presidentit Rugova,arqitektit te Pavaresise. Ne duhet te jemi te vemendeshem dhe te i lexojme drejte deshirat dhe porosite e Presidentit,mendoje ne ate qe mos te perqenderohemi shume ne persona te veqante sepse ne kete lufte qe na udhehoqi Presidenti Rugova ne nuk kemi hyre qe sot ta shenderrojme ne lufte per poste e privilegje por te vazhdojme Projektin madhore qe eshte Pavaresia e Kosoves. LDK dhe Presidenti Rugova jane "promotor" i ndryshimeve te medhaja qe ndodhen ne 20 vjeteshin e fundit ne Kosove,prandaj kete histori dhe epoke te lavdishme duhet vazhduar ne menyre qe proqeset mos te bijne ne duar te atyre qe nuk dihet se ku "pijne uje". Ju pershendes te gjitheve

Dulla nga Goteborgu, scandic_swe@hotmail.com

ju pershendes dhe ju pergezoi per web faqen, pershendetje per ju, Pershendetje popullat e nderuar.Pershendetje webmasterit dhe pjesmarrësve ne ket web.Une lexova disa intervista te shkurtera lidhje me mos perdorimin e himnit kombetar ne manifestimet e fundit !! duhet bere me dije sejdiut por edhe te tjerve se Rugova e ka pas mbeshtetjen e kombit Andaj nese ai mendon ndryshe mundet me ndrru anijen e me notu me tjeter anije a jo ne anijen e ldk e cila ka bart barren per kosoven ne kohet me te veshtira ne krye me te madhin Rugaova,andaj ju lutem qe te jemi te zeshem ne disa sjellje te disa perssonave .Ju falemnderit kaq per kete her

Miranda nga Gjilan, landa_lulu@hotmail.com

pershendetje desha tju uroj per kete faqe jeni te mrekullueshem ju uroj pune te mbar

Shendriti nga Rahoveci, diti_784@hotmail.com

pershednetje sipas mendimit tim z.Ibrahim Rugova ishte nje njeri i madhe i cili kontriboi shum per kosoven por per fat te keq nuk arriti ta shojoi pavarsin e kosoves kaq nuk po qka me shtu edhe me teper dihet edhe vet qka ka qen ai

Veton nga Vitia, v_dika@hotmail.com

Pershendetje te gjithve qe me punen tuaj po enderoni vepren dhe jeten e presidentit RUGOVA qe disa njerz po mundohen ta shlyjn at veper te madhe. rugava beri te pa mundren per Dardanin e tij, por a po e nderojm ne ate sot?

Dardani nga Prishtina, tonyyy@hotmail.com

Nuk eshte ne rregull te keqperdorni emrin e presidentit RUGOVA per te fyer e denigruar bashkepunetoret me te afert te tij,gje qe ai nuk e beri kurr as ndaj kundershtareve te tij politik,dhe aq ma keq kur kete gabim te madh me te cilin "njelloset" emri i tij e bene nje familjar i tij N.R.!!!

Kena, Gjilan, kena_doni@hotmail.com

NE kete faqe rastesishte kame hyre , dhe u befasova per te mire ,PRESIDENTI <>ka qene dhe do te vazhdojet te jete ne zemrat , mendjen tone te shendosh, ku si demokrat te vertet do te vazhdojme rrugen , rruge te veshtire rruge me shume sakrifica por me ne fund do tia arrim qellimit , qellimit tone te kahemoteshem . Te qofte i lehte dheu i kosoves martire, kosoves te cilen e dashte aq shume dhe ja te gjitha ,...............

Feridi nga Prizreni, feridtarashaj@hotmail.com

Pershendetje nga prizreni mendoj se shum program i qilluar dhe ju uroj suksese sa i perket sa i perker DR.IBRHAIM RUGOVES SI RUGOVA NUK KA ME PAS SE RUGOVA KA QEN HEROJ I POPLLIT MBAR SHQIPTAR ZOTI E BEKOFT PRESIDENTIN RUGOVA. I LEHT I QOFT DHEU I KOSOVES

Shkelzeni nga Prishtina, dready_17@hotmail.com


Pershendetje te gjithve se pari ju uroj per webfaqen. Me vjen mire qe kjo webfaqe eshte e perkushtume per Simbolin e pavarsise se Kosoves per Gandin e Evropes per Njeriun me te madh te hisotrise se Kosoves Dr. Ibrahim Rugova. Ju deshiroj suksese ne punen e metutjetshme dhe ju pergezoj edhe njher per ket webfaqe te mrekullueshme.Ju pershendet Shkelzeni ( antar i FR-Dega e III-te Prishtine)

Gazmend Hoti nga Prishtina, gazi242@hotmail.com

Pershendetje nga gazi nga prishtina. per presidentin Rugova edhe fjalet jan te teperta sepse ai me nje fjal esht gandi i ballkanit kesi burri nuk do te ket kosova per nje koh te gjat. presidenti i ndjer ja kushtoj dy dekada Kosoves dhe popullit te saj....

Osmani nga Gjilani, moni_gjilan1@hotmail.com

Përshëndetje!Desha t'ju uroj për këtë web faqe të bukur ju uroj shëndet të plot punë të pa lodhshme të gjithëve suksese në lamin-e punës.

"Njeriu është i madh aq sa ka edhe miq"

Dr.Ibrahim Rugova.Të qoftë i lehtë dhe i Kosovës Prehu i qetë në paqe!

Fatoni nga Prishtina, fkutllovci@hotmail.com

Po ju shkruaj me qellim te ju falenderoj per krijimin e kesaj web faqeje. Ju pergezoj.
Me pelqen shume kjo: Asnje shpifje, asnje bashkim i te ligjeve nuk do ta ndaloj te verteten.
Keshtu dhe vetem keshtu mbahet rruga e Presidentit tone Dr. Ibrahim Rugoves.

Dr. Albani nga Prishtina, dr_albaniq@hotmail.com

Jeni të mrekullueshëm! Ju pergezoj për punen që po bëni.

Valoni nga Prishtina, h_valon@hotmail.com

ju pergezoj per web faqen . e cila per mendimin tim eshte mjaft e qelluar dhe uroj te ndjek hapat e dr.Ibrahim Rugoves

Flamuri nga Prishtina, bekups@hotmail.com

Ju pershendes dhe ju pergezoj per faqen mjaft e qelluar dhe mendoj se LDK-ja ka nevoj per nje faqe te till

Ajshja nga Istogu, a_maxharraj@hotmail.com

Si Rugova ska me pas ma ai ka qen nje dhe gjithmon do te mbetet nje!

Ramadan Gashi, SHBA

Urimet me te perzemerta,mese e nevojshme, pakez e vonuar dhe shum e qelluar,pune te mbare dhe sukses. Per ne disa te Diaspores ne SHBA,qe ishim dhe mbetem miqet dhe aderuasit e Kryetarit Rugova, kjo faqe eshte nje dritare ne horizontin e vepres dhe vizionit te Kryetarit tone te dashur Rugova.

A.R nga Suedia

Përshëndetjetet më të përzemërta, dhe punë të mbarë e suksese me webfaqen tuaj. Vërtet kemi pas nevoj për një webfaqe të tillë që sado pak të dal e vërteta në shesh për njerëzit e mëdhenj dhe që kontribuan për Kosovën. Ju lumtë, vetëm përpara drejt aspiratave tona dhe strategut tonë të madh dr.Ibrahim Rugovës, drejt Pavarësisë së Kosovës.

Jeta Rafuna, Prishtine
jetarafuna@hotmail.com

Dua se pari te ju pershendes dhe te ju pergezoj per kete web faqe dhe ju uroj pune te mbare dhe suksese te metutjeshme mirepo ju lus qe sa me shume ta reklamoni kete web faqe sepse eshte nevoje e secilit qytetare te Kosoves te vizitoje nje web faqe e cila eshte ne vijen demokratike te presidentit tone te dashur Dr.Ibrahim Rugoves.

ju pershendes shume

Jeta Rafuna

Ylber Blakaj nga Istogu
ylberi23@hotmail.com

Tung dhe pershendetje te gjithve,se pari falenderoi te gjithe ata qe po punojn ne ket web faqe,une qe po ju shkruaj jam nje militant i flakt DR.RUGOVES dhe i lus te gjithe militantet qe te punojne sa me shume KOSOVEN dhe te gjitha ato te mira qe na ika lene Presidenti RUGOVA.

Agimi nga Istogu

Tung ju pershendes te gjithve i falenderoj te gjithe ata qe punojn per ket web faqe ju shkruani gjithe ate qe i perket dr.Rugoves ne duhet tja shperblejm ate qe na e ka lan dr. Rugova duhet ti permbushim te gjitha ato qe Kosova te ket sukses.

Bashkim Arifi, Londer

Pershendetje,sipas pershkrimit tuaj thoni se botojme ato qe thuhen per LDK-ne dhe ngjarjet rrethe LDK-se ndersa une ketu nuk po e shofe fare inetrvisten e Eqrem Kryeziut, prandaj mos ju frigoni te vertetes!

Exhevit Rexhepi nga Gjilani

Eshte ne interesin e LDK-se qe te krijohet brenda partis si dhe edhe vete ketij forumi nje frym e fort dhe demokratike ku secili do ta kete te drejten e vet si ne diskutime si dhe ne informimin e drejt per rrjedhat ne partin tone dhe tuajen.

Me qene se faqja e mban nje emer shum te madhe te shum respektuarit DR.IBRAHIM RUGOVA ju kisha lutur qe per hire te vete emrit te faqes www.rugova.net te keni konsiderat dhe ta krijoni nje frym demokratike dhe qdo kush kush shkruan ne kete forum te kete konsiderat dhe ato fare inate dhe sende te tjera le ti lan aty ku jan pra ne Prizren dhe Prishtine e mos te behen sende qka vertet sna takon dhe sna ben nder askujt nga ne.

Armendi nga Prizreni
mendi_pz@hotmail.com


tung ju pershendes tegjithve sidomos atyre qepunojn per ket web faqe
edhe veq vazhdoni sejeni mat miret LDK meriton mashumse kjo qepo bani ju por me pun arrihet gjithqka edhe deshta me ju than per hir te Dr.IBRAHIM RUGOVES nuk duhet te ndalemi e teshikojm por veq te vazhdoj ete punojm mos te shikojm mbrapa por veq per para edhe kshtu e arrim ate qe eka kerkuar i madhi Dr.IBRAHIM RUGOVA

tung nga prizreni, ju pershendet mendi


Uroj që kjo web faqe të mirëmbahet dhe pasurohet për hirë të emrit dhe rëndësisë.
Do të përpiqem t'ju ndihmoj me aq sa mundem duke jau pasuruar faqen me informacione nga shkenca, politika dhe realiteti ynë.

Me respekt
Eng.Demë Elezaj

Pejë, delezaj@yahoo.com

LDK ka nevoj per nje faqe te re. U gezova shume kur e gjeta kete faqe. Shpresoj vetem qe mos te anoni haptas per ndonjenin. Faqja eshte shume e mire dhe shum e pasur me informacione.

Ramiz Sopaj, Gjermani

batjari nga Prizreni
Email: delfini-roni@hotmail.com

tung ju pershndes. shum mir per ket faqe por mos lejoni qe te shkrujn disa ketu qe nuk kane lidhje e vetum shkaravisin palidhje.


Lumturija nga Gjilani,

Shum urim per faqen. Vetem vazhdoni keshtu sepse LDK nuk ka faqe me te mire. Amaneti i Rugoves nuk duhet me u harru.