Flori - Press

Mire se vini ne faqen tone virtuale "Flori-Press" te moderuar nga stafi redaktues Flori Bruqi, Engjell Shehu,etj.

e diel, korrik 23, 2006

A do ti zgjedh Ahtisari problemet rreth pavaresise se Kosoves ne Viene?

Serbi, Tadici Ok takimit te Vjenes: Ahtisari i zgjidhi problemet teknike qe na mundonin

Tadic i vendosur te marre pjese ne takimin e nivelit te larte ne Vjene. “Serbia do te marre pjese ne bisedimet e javes se ardhshme ne Vjene lidhur me statusin perfundimtar te Kosoves”, deklaroi sot presidenti serb, Boris Tadic.
Sic njofton agjencia e lajmeve Reuters, Tadic e beri deklaraten gjate nje konference per shtyp, ku theksoi se pas takimeve me zyrtare te larte te NATO-s ne Bruksel, se Serbia kishte patur disa "probleme te vogla teknike" lidhur me bisedimet e caktuara te 24 korrikut me lideret shqiptare te Kosoves. Kreu i shtetit serb shtoi se keto probleme ai ia kishte parashtruar dhe te derguarit te OKB-se, Martti Ahtisaari. "Degjova se ai i ka zgjidhur keto probleme gjate vizites sime ne Bruksel dhe per kete arsye jam i gatshem te shkoj per bisedime", deklaroi Presidenti serb.