Flori - Press

Mire se vini ne faqen tone virtuale "Flori-Press" te moderuar nga stafi redaktues Flori Bruqi, Engjell Shehu,etj.

e martë, maj 16, 2006

LETER NGA NEW YORKU

FALEMINDERIT E MADHJA KOZETA ZYLO

E nderuara moter Keze Zylo,

Me kenaqesi te madhe lexoj shkrimet e juaja kuptimplote per ceshtjen tone madhore-Shqiperine etnike.

Shkrimet e juaja konstruktive(qofte ne proeze,poezi etj)mirepriten per te mire nga lexuesi shqiptare,cka nga zemra ju pergezoje:te punofte pena dhe shendeti.

Respekt per punen dhe kontributin tuaj ne ceshtjen tone madhore!

Gjithe te mirat!

Flori Bruqi

---------------------------------------------------------------


From : keze zylo
Sent : Tuesday, May 16, 2006 12:21 PM
To : Bruqi Flori
Subject : Re: FW: PershendetjeI nderuari Zoti Flori,
Une e ndjek vazhdimisht websitin tuaj, njekoheshisht lexoj dhe shkrimet e ndryshme dhe tuajat. Sinqerisht ju vleresoj per punen sa te veshtire po aq dhe fisnike qe beni per te krijuar nje imazh dinjitoz per kombin e perbashket Shqiperine.
Nuk ka gje me te bukur, kur njerezit i kushtojne nje vemendje te madhe ceshtjes kombetare.
Kush me shume se ne, se populli qe u lind ne ato troje duhet ta beje kete pune per t'u lene brezave ate trashegimi te vyer, qe shume e shume mundohen ta bejne anemik gjakun e Arberit?
Pikerisht, gazetat, websitet, forumet, LIRIA e fjales, jane ato qe do ju paraprijne te vertetes lakuriqe per ILRINE HYJONORE!
Me shume respekt,
Kozeta Zylo, New York