Flori - Press

Mire se vini ne faqen tone virtuale "Flori-Press" te moderuar nga stafi redaktues Flori Bruqi, Engjell Shehu,etj.

e premte, mars 31, 2006

Poetja dhe humanistja e mirenjohur Kozeta Zylo, nga New York

Art-Cafe] Aleksi do oksigjen
keze zylo kzylo at yahoo.com
Wed Mar 29 16:23:05 EST 2006

Previous message: [Art-Cafe] (no subject)
Next message: [Art-Cafe] Si ndodhi masakra e Tivarit me 1 prill 1945 ?!
Messages sorted by: [ date ] [ thread ] [ subject ] [ author ]

--------------------------------------------------------------------------------

I nderuar Zoti Tonin Ndoja,
Te dashur bashkatdhetare,
Koha nuk pret per formulime dhe gjera te tjera, e vetmja gje qe duhet bere, zoti Tonin, duhet te na sillni, ne lista, ashtu sic e keni vene ne websitin e Mirdites, nje foto te Aleksit, qe duket nje engjell i vertete, dhe tragjedine e tij qe nuk ka me se te ushqeje mushkerite me oksigjen, te infektuara nga gazi karbonik i gjithe qeverive shqiptare ne cdo kohe pas lindjes sime, ( me perpara le te flasin ata qe kane lindur ne ato kohra)!!!!!!
Une shkova ne websiten e Mirdites per te sjelle dicka, por duke ruajtur privacine tuaj, e desha nga ju personalisht!
Hapeni numrin e llogarise ne emrin e tij, te familjes, qe te kete seriozitet, qe parja e emigranteve, me djersen e ballit, mos te shkoje tek GAZI KARBONIK, por te shkoje tek OKSIGJENI, TEK ENGJELLI ALEKS! Kemi pervoja te hidhura, ne mos bloze me vjedhjen e oksigjenit.
Lutem per nje sherim te shpejte,
Jam prane familjes se tij
Per me teper per Aleksin shikoni: www.mirdita.net
Une do t'i dergoj ku te mundem, per te sensibilizuar sadopak.
Qeveria duhet te dije, se sa emigrante, gra me kancer ne gjoks, burra me kancer ne prostat, e ne shume pjese te trupit, ku personalisht mund te me kene vdekur 6 shoqe me kancer ne gjoks, per te cilat kam informuar, jane perballur me papunesine ketu, me luften per te rritur femijet qe shumica i kane lene te vegjel, ku fatkeqesisht ju duhej burrave te luftonin me nga shume pune per te perballuar keto semundje kucedra dhe shteti hesht, hesht, hesht, helmon me gaz!!!!!!
Ju faleminderit bashkatdhetare, qe bashkohemi se bashku nga te gjitha anet e botes.
Me respekt
Kozeta Zylo, New York