Flori - Press

Mire se vini ne faqen tone virtuale "Flori-Press" te moderuar nga stafi redaktues Flori Bruqi, Engjell Shehu,etj.

e premte, mars 31, 2006

Nofkat e internetit ndihmojne voglushin Aleks

Art-Cafe] Art-Cafe Digest, Vol 91, Issue 35
felina a felinaa75 at yahoo.com
Fri Mar 31 02:04:52 EST 2006

Previous message: [Art-Cafe] Muret brenda mureve
Next message: [Art-Cafe] ....Ne "Gazeten Shqiptare"...
Messages sorted by: [ date ] [ thread ] [ subject ] [ author ]

--------------------------------------------------------------------------------

Vitore,

vetem sot e lexova mail-in tend, dhe mesa shoh, e
paskeni marre pergjigjen se ku mund te drejtoheni.

Gjithe te mirat,
f

P.S. Zoti Bruqi, edhe pse duke perdorur nje nofke ne
art-caffe, besoj e kuptuat se informacioni im ishte
krejtesisht i sakte. Njerez dhe madje humane, fshihen
edhe pas nofkave.

--- art-cafe-request at alb-net.com wrote:

> Send Art-Cafe mailing list submissions to
> art-cafe at alb-net.com
>
> To subscribe or unsubscribe via the World Wide Web,
> visit
> http://www.alb-net.com/mailman/listinfo/art-cafe
> or, via email, send a message with subject or body
> 'help' to
> art-cafe-request at alb-net.com
>
> You can reach the person managing the list at
> art-cafe-owner at alb-net.com
>
> When replying, please edit your Subject line so it
> is more specific
> than "Re: Contents of Art-Cafe digest..."
>
>
> Today's Topics:
>
> 1. Ndihme! urgjent! (Vitore Stefa-Leka)
> 2. Per Felinen urgjend! (Vitore Stefa-Leka)
>
>
>
----------------------------------------------------------------------
>
> Message: 1
> Date: Thu, 30 Mar 2006 15:07:26 +0200 (CEST)
> From: Vitore Stefa-Leka
> Subject: [Art-Cafe] Ndihme! urgjent!
> To: Art-Cafe prane jush
> Message-ID:
>
<20060330130727.16495.qmail at web25708.mail.ukl.yahoo.com>
> Content-Type: text/plain; charset="iso-8859-1"
>
> Miq te dashur
> Vellezer Shqiptar kudo ku jeni !
> A ka mundesi te me ndihmoj njeri nga ju me adresen
> direkt te pjestareve te familjes se Aleksit?
> Ju lutem shume per kete para dua ti lidh me
> spitalin e femijve ketu ne Trieste "Burlo" qe eshte
> me emer nga te paret ne Europe si nha teknologjia si
> dhe nga mjeket e specializuar Plus dua ti de5goj
> dicka nje ndihme sado te vogle nga vetja kesaj
> familje qoft dhe nepermjet wester Unionit Aleksi ka
> nevoj per oksigjen ! Syte e vogleushit kerkonin
> ndihme, jete Te shifnin gjithe shpres dhe ai shikim
> engjellor te ngulej e ste shqitej per nje kohe te
> gjat nga mendja dhe syte..
> nena e tij po luan menc.. po i iken cuni parasyve
> dhe ajo s'ka cfar ti bej Kush eshte prind , kush
> eshte nene e kupton dhimbjen e saj dhe ulerimen e
> shpirtit saj
> Pandeli vella i dashur Ti mire e ke bere si gjithmon
> human i gjendur i dhimsur e cfar te them tjeter per
> ty qe te njof rrenjet fisnike te familjes nga vjen
> Por a e kupton mor i dashur se me peticion e me
> letra qeverise eshte kohe e humbur dhe shume von per
> Aleksin? Po ku jan bizesmentet mor ku jan atje ne
> shqiperi A keni femije o njerez? a e dini se ka
> prinder qe keni vogelushe i kerkon buke she atyre
> prinderve qe e kan listen te gjat sa nje carcaf
> neper furrat e bukes apo ushqimore, ju shtrengohet
> zemra , Per te qar me kuje eshte dhe kjo por ama
> ALEKSI KERKON JETE ! KERKON OKSIGJEN KERKON SHPETIM
> nga te gjithe Do te ndjej ardhjen e pranveres.. duke
> bredhur barrit njome, duke lozur me top me
> moshataret , do te vej ne shkolle , do te mesoj do
> te jetoj.. ! Ju lutem shume kush me ndihmon apo ku
> te drejtohem per adrsen e familjes vogelushit Me
> ndihmoni! Nuk pret puna me as per peticion as per
> pergjigje ministrish e as per dhimbjen e
> mallengjimin tone te shprehur ketu mes
> nesh Do vepruar menjehere dhe rruga e vetme eshte
> adresa dhe komunikimi i menjehershem me familjen e
> tij Pike
> Falenderoj ate qe do te me ndihmoj per adresen!
> Vitorja
>
> Alma Sulstarova ha
> scritto: --- Art-Cafe: Kafeja virtuale e
> shqiptareve ---
>
>
> Te dashur miq,
>
> Me preku shume rasti i Aleksit te vogel dhe ju
> siguroj ( por dhe ju e dini vete) qe ka shume si ai
> qe vuajne semundje te renda. Dhimbjet u shtohen dhe
> shpresat per sherim ju fiken nga indiferenca dhe
> neglizhimi total prej shtetit "te tyre".
> Personalisht kam patur pershtypje tjeter per zotin
> Cikuli, dhe me vjen keq qe nuk eshte ngritur dot
> mbi nivelin e para-ardhesve te vet.
> Sigurisht jam gati te firmos letren qe do i
> dergohet atij vete.
> Uroj te funksionoje dhe te te mos jete teper
> vone!!!
> Miqesisht
> Alma Sulstarova
> ----- Original Message -----
> From: dilaver baxhaku
> To: Art-Cafe prane jush
> Sent: Wednesday, March 29, 2006 12:39 PM
> Subject: Re: [Art-Cafe] Leter e hapur Ministrit te
> Shendetesise Shqiptare
>
>
> --- Art-Cafe: Kafeja virtuale e shqiptareve ---
>
>
> --
> This message has been scanned for viruses and
> dangerous content by MailScanner, and is
> believed to be clean.
>
>
> ---------------------------------
>
> Zotit P. Simsia
>
> Duke ju p?rg?zuar p?r k?t? sensibilizim n? list?n
> ton?, doja t'ju pyesnja n? se
> ?sht? d?rguar kjo let?r n? kabinetin e ministrit
> t? Sh?ndet?sis?? D?rguar apo jo, un? mendoj q? t?
> b?jm? ?ka t? jet? e mundur q? letra t? shkoj? dhe t?
> v?m? firmat tona ose ta firmosim si List?.
>
> Gjith? pjes?tar?ve t? ArtCafe
>
> Nuk mund dhe nuk duhet t? vdes? nj? f?mij?, vet?m
> pse nj? minist?r sh?ndet?sie nuk e ka kok?n n? vend.
> ?far? do t? b?nte tjet?r ky institucion, n?se nuk do
> t? merrte masat p?r t'i ofruar ndihm?n e nevojshme
> nj? qytetari n? rrezik eminent p?r jet?n, p?r m?
> tep?r nj? f?mije! E v?rteta ?sht? se raste t? nj?
> emergjence t? lart? ka gjith?nj?, por secila duhet
> par? me p?rpar?sin? q? i takon. Gjith?sesi nuk mund
> t? jepet e nuk mund t? mbahet nj? q?ndrim total
> indiferent, q? d?shmon edhe p?r munges? t? lart?
> p?rgjegj?sie.
>
> Edhe dje kishte nj? artikull n? nj? tjet?r list?
> p?r k?t?t vog?lush t? pafat. Autori b?nte thirrje
> p?r ndihm?. Dakord, kush nuk do t? jepte di?ka p?r
> nj? f?mij? n? k?t? pik? halli. Por donacionet n?
> k?t? rast sh?rbejn? vet?m p?r t? ndihmuar
> sadopak.Nd?sa zgjidhjen duhet ta marr? p?rsip?r
> shteti.Prandaj ka nj? shtet, prandaj paguhen taksa,
> q? k?to t? ardhura t? p?rdoren edhe p?r urgjenca t?
> k?tij lloji.
>
> Me k?t? rast, u rekomandoj personave q? jan? n?
> korent t? k?tij problemi, t? v?n? n? dispozicion nj?
> num?r llogarie t? familjes, q? t'i jepet mund?sia
> konkrete secilit q? ka mendimin t? dhuroj? di?ka p?r
> vog?lushin Aleks. N?nvizoj se nj? numur llogarie n?
> em?r t? prind?rve t? f?mij?s do t? ishte zgjidhja m?
> e mir?, nj? siguri e plot? p?r t? shkuar parat? n?
> vendin e vet.
>
> I uroj Aleksit t? vog?l sh?rim t? shpejt?!
>
> dilaver baxhaku
>
>
>
> Panodi2802 at aol.com ha scritto:
> --- Art-Cafe: Kafeja virtuale e shqiptareve ---
>
> Leter e hapur Ministrit te Shendetesise
> Shqiptare.
>
>
> Zoti Minister i Shendetesise Shqiptare!
> Si njeri me ndjenja qe jetoj ne planetin Toke, si
> qytetar i Republikes se Shqiperise, si qytetar i
> vendit me demokratik ne bote qe jam dhe jetoj, ne
> Sh.B.A., si baba i dy femijeve te mij, po j'u
> drejtohem juve, bashkeatdhetarit tim, qe keni marre
> apo j'u kane ngarkuar nje detyre te rendesishme
> shteterore te drejtoni nje institucion ne sherbim te
> shendetit te bashkeqytetareve te tu, Minister i
> Shendetesise i Republikes se Shqiperise.
> Vendosa t'ju drejtohem me kete leter te hapur me
> dhimbjen dhe indinjaten time duke u njohur me nje
> pergjigje tuajen te diteve te fundit, sa e
> cuditeshme aq edhe e pabesuar, dhene nje femije
> pacient qe lufton me vdekjen per jeten dhe te
> ardhmen e jetes se tij.
> Pergjigjja juaj zoti Minister per pacientin
> vogelush Aleks Zefi nga nje fshat i Reshenit qe
> jeton dhe do te jetoje gjithe jeten e tij me solina
> per ta furnizuar zemren e tij me okigjen eshte me
> teper se fyese.
> E kujt tjeter ky vogelush do t'i kerkonte ndihme
> se shtetit te tij, qeverise se vendit te tij?
> Ajo pergjigje zoti Minister i shendetesise
> Shqiptare e dale nga goja juaj, nga institucioni me
> i larte i Shendetesise Shqiptare te shqeteson, madje
> te revolton.
>
=== message truncated ===


Life is what happens to you while u're busy making other plans.
(J.Lennon)