Flori - Press

Mire se vini ne faqen tone virtuale "Flori-Press" te moderuar nga stafi redaktues Flori Bruqi, Engjell Shehu,etj.

e premte, mars 31, 2006

Letra e dyte e nene Vitores per voglushin Aleks

Art-Cafe] Pershendetje
Vitore Stefa-Leka vitore2000 at yahoo.it
Thu Mar 30 18:27:34 EST 2006

Previous message: [Art-Cafe] nje shqiptar ne amerike
Next message: [Art-Cafe] Muret brenda mureve
Messages sorted by: [ date ] [ thread ] [ subject ] [ author ]

--------------------------------------------------------------------------------

Te dashur bashkeatdhetar
Ja me ne fund nje leter nga e nderuara zonja Matilda, gazetarja qe dha ne televizor rastin e vogelushit Aleks
Letra flet kjart per gjithshka .Ne keto dite qe eshte diskutuar kjo fatkeqesi e vogelushit , eshte pare gadishmerija juaj te dashur miq , per ta ndihmuar brenda mundesive kete vogelush qe ka nevoj per te marr fryme..
Ja ku e keni lidhjen dirkte me familjen e vogleushit pra kush do te kontriboj le ti shkruaj direkt te nderuares zonjes Matilda qe ta udhezoj si duhet te veproj
Me kete rast do falenderoja bujarine dhe xhestin e te nderuarit zotit Flori Bruqit per shumen qe i afronte shendetit te vogelushit.. Pac bekimin e Zotit e shendet e miresi femijeve tu dhe familjes tende
Nderkohe Matilda eshte duke u mar me Linda Shkodranin ne lidhje me shkrimin qe na dergoi Linda Mengjes. Edhe ne si forum i listes femrore teutatshqiptarenebote po grumbullojme si kolektiv nje kontribut per kete rast
Pershendetje dhe me vjen shume shume mire qe puna mori rruge menjehere dhe i lutem Zotit per kthimin ne jete te Aleksit vogel me qe kushtet nuk do ti mungojne qoft edhe per te ardhur ketej ne spitalet Europiane


Vitorja

matilda terpollari ha scritto:

Ju pershendes ju dhe gjithe mikeshate e tua te listes teutatshqiptarenebote. I lexova
e-mailet dhe u cudita shume me kete komunitet qe keni
krijuar. Per sa i perket Aleksit me duket e tepert tu
them, se tashme kjo histori me ka hyre thelle ne
mendje dhe nuk mund te dale dot me nga kjo tragjedi.
Kam dy jave qe informoj cdo njeri cdo individ qe
kerkon te ndihmoje kete femije ndaj dhe sot jam
entuziaste qe po gjej nje grup kaq te mire
perkrahesesh.
Me duhet tu them se per semundjen qe Aleksi ka,
nderhyrjet duhet te behen sa me shpejt. Une dje kam
qene ne Rreshen i cova nje kontribut dhe vura re qe
nga gjithe presioni qe kemi bere spitali i kishte
zgjatur vetem tupin e oksigjenit dhe ate me nje ngjits
qe me tmerronte sa here e shikoja. Tubi cfrynte por te
pakten Aleksi arrinte te shkonte deri te dera e
dhomes... tragjike apo jo...
Per fondin qe keni mbledhur une do te flas me
perfaqesues te Ministrise por ju duhet te pyesni se
cili institucion ka te drejte ta terheqe kontributin?
Nese do te futej Ministria ne mes, kam pershtypjen se
ka shume burokraci, por nese kete gje mund ta beje
spitali qe aktualisht "kuron" femijen , atehere
situata behet me e thjeshte.ne mund ti marrrim
firmen drejtorit te spitalit dhe ky i fundit le te
lidhet me nje spital qe do ta percaktoni ju e femija
te niset. ( kjo pasi pervec Ministrit edhe ai vendos
per kurimin e djalit).
Pres pergjigjen tuaj .
P.S.
Kur une shkova te Aleksi i bera nje surprize qe do te
shafqet kete te marte. Meqenese ai nuk kishte nje
televizor dhe nuk mund te shikonte kukullat une i cova
nje trup teatrale per femije ne dhome. Ata luajten per
Aleksin dhe femija u gezua shume. Kete gje do ta
shikoni diten e marte rreth ores 22:00.
Me erdhi keq qe nuk munda ti coj nje televizor...jam e
sigurte qe nena nuk do ia bleje nje te tille....


http://vitorestefa.blogspot.com/

Copyright © 2006 vitore2000 at yahoo.it All Rights Reserved