Flori - Press

Mire se vini ne faqen tone virtuale "Flori-Press" te moderuar nga stafi redaktues Flori Bruqi, Engjell Shehu,etj.

e martë, nëntor 29, 2005

Komunistet nga Shqiperia festojne 29 nentorin

29 Nentori: komunistet festojne diten e clirimit ne sheshin SkenderbejKuadrantet e munguar te 29 nentorit i kane risjelle ne shesh te thyerit ne moshe, komunistet e 44-es. Por ne shesh eshte shfaqur edhe flamuri me draper e cekan. Pas 61 viteve nga clirimi perfaqsuesit e dy partive, Komuniste dhe ajo e Punes jane bere bashke ne kete manifestim kujtese por dhe fuqie. 70 vjecaret kane treguar se jane ne force dhe te gatshem per cdo lufte. Por kete here komunistet jane treguar edhe te shthurur nga goja. Megjithese tubimi kish edhe femije me te rriturit nuk jane kujdesur per fjalorin. Edhe ne parrullat e ketij viti eshte denuar imperializmi dhe thuren lavde per njeriun qe u konsiderua nga historia si diktator.
F.B