Flori - Press

Mire se vini ne faqen tone virtuale "Flori-Press" te moderuar nga stafi redaktues Flori Bruqi, Engjell Shehu,etj.

e hënë, tetor 31, 2005

Julia Roberts me e bukura sipas revistës "People"

Brad

Pitt dhe Angelina Jolie nuk jane cifti me perfolur i momentit. Sipas revistes prestigjioze "People", e cila ka klasifikuar 50 njerezit me te bukur, aktorja Julia Roberts, ndodhet ne krye per here te trete. Nderkohe Brad Pitt dhe Angelina Jolie qe vazhdojne te bejne be e rrufe se nuk ka asgje mes tyre gjendet shume poshte listes se njerezve me te bukur. Kopertina e revistes ka si protagoniste Roberts e cila sipas ketij klasifikimi e konsideron ate bukuroshen e persosur. Sondazhi bazohet sipas votimit qe kane bere lexuesit e revistes online dhe kjo eshte hera e pare e Pretty Woman qe hyn ne listen e femrave me te bukura, pas lindjes. Edhe Jamie Foxx e Hilary Swank, fituesit e cmimit Oscar, kane qene ne klasifikim, po kurresesi ne krye. Nuk kane munguara as Jennifer Lopez, Heidi Klum, David Beckham, dhe tenistja Maria Sharapova. Ndersa ciftet qe kane qene me shume prane njeri-tjetrit ishin Penelope Cruz-Matthew McConaughey si dhe Jude Law-Sienna Miller.