Flori - Press

Mire se vini ne faqen tone virtuale "Flori-Press" te moderuar nga stafi redaktues Flori Bruqi, Engjell Shehu,etj.

e martë, tetor 04, 2005

Falenderimet e miqeve nga bota....

Letra ...Kritika...Urime...

From : Gjika Gjika
Sent : Tuesday, October 4, 2005 7:59 AM
To : art-cafe@alb-net.com
CC : floribruqi@hotmail.com
Subject : urime

Go to previous message|Go to next message|Delete|Inbox

U r i m e.... nga Ilirian Gjika,gazetar dhe publicist nga Tirana
Gjika Gjikashkruan forumeve virtuale shqiptare: Art-Cafe,Flori
-Pres dhe Floart
Urime per shkrimet mbi shkrimtaret ne agjencine tuaj.
Sigurisht se autori Flori Bruqi eshte duke bere nje
pune shume te mire dhe vetemohuese. Shkrimtaret qe
prezantohen ne webin tuej jane te afrimuar me punen
e tyre, por ja qe disa opinione nuk "duan' te marrin
kete si seriozisht. prandaj nje prezantim i ketill ka
qen me se i nevojshem.


Ju pergezoj shume!

I juaj, Iliriani

-----------------------------------------------------------------

From : pendekaltri
Sent : Saturday, October 1, 2005 8:10 PM
To : "Flori Bruqi"
Subject : Pershendetje nga Tirana


|
|
|

I dashur miku im Flori Bruqi

Prej nje muaji jam ne Tirane. Ma dergo adresen se mos te dergoj ca
libra prej ketej.Qejfi ma kish me u gjend ne ate Kosove por nuk mund
se koha qe me ka mbet eshte e shkurter

te fala
Kolec Traboini
Tirane--------------------------------

From : Gezim Ajgeraj
Sent : Monday, October 3, 2005 8:56 PM
To : "Flori Bruqi"
Subject : http://www.alb-net.com/warcrimes-img/warcrimes.htm


|
|
|


Nje adrese ku gjenden shum fotografi nga msakrat ne Kosov


From : k t
Sent : Sunday, October 2, 2005 7:13 PM
To : floribruqi@hotmail.com
Subject : RE: FW: Pershendetje nga Tirana


|
|
|

I dashur FLORI

E pac jeten e gjate or mik.

Te ka shpetuar Zoti se ke ende shume gjera te bukura e miresi
tu dhurosh njerezve.

Te fala KOLA


LETER NGA Kadri Hysniu,muzikolog nga KANADA...

From : Kadri Hysniu
Sent : Tuesday, October 4, 2005 8:41 AM
To : floribruqi@hotmail.com
Subject : falemnderit......


|
|
|
Zoti Flori,
JU falenderoj per mesazhet (materjalet e derguara).
Momentalisht kam kohe te lire dhe jam duke lexuar deri ne oret e vona pas mesnate.
Po te kam lakmi se si po mundesh me e determinuar kohen per t'i kryer te gjitha ato obligime por mendoj se je i ri dhe se me lehtesi i perballon.
InshAllah femijte kan fat e gjejne punen dhe ju ngjesin krahun pak e juve ju lejne edhe me shum hapsire per krijitari.
Shpresoj se te gjith jeni shendosh e mire.
Kaq per kete here e degjohemi prap
Te fala te gjitheve me rradhe.
Kadriu me familje

|
|


|
|
|


From : Iljaz Prokshi
Sent : Tuesday, October 4, 2005 7:04 AM
To : floribruqi@hotmail.com
Subject : Pershendetje dhe shume shume urime


|
|
|
Z. Bruqi, e di se je njeri i madh, krijues i vertete, nje publicist i spikatur, dhe shume i palodhshem.
Puna juaj qe po beni tani dhe me pare eshte e mrekullueshme dhe pune qe e beni me pasion dhe padyshim me vlera te pamohueshme.

Une i lexova e-mail-at sot, shkrimet bibliografike dhe analitike per shkrimtaret. S'di cfare te them, por nje gje eshte e sigurt, nje prezantim te tille, qe eshte dashur ta bejne institucionet perkatese , e qe nuk e bejne per shkak te mosdijes apo inatave, por mbase edhe per arsen e thjeshte se nuk kane ide se c' duhet bere. Por ja, qe ju po e beni, dhe ate me shume sukses.

Edhe njehere te pergezoj shume!

Iljaz Prokshi

Fjala e moderatorit

Faleminderit per urimet dhe pergezimet e juaja,zoti Kol Shkodrani,Iljaz Prokshi,Ilirian Gjika dhe Gezim Ajgeraj.

Me vjen mire qe edhe ndihma e juaj me letra dhe shkrime po plotesojne boshllekun ne web faqet tona.

Shkrimet e Juaja jane te mirepritura cdo here nga lexuesit shqiptare,cka
eshte nje deshmi e perbashket-per te mire...qe te jemi me te miret ne
informim te lexuesve kudo qe jane.

Pershendetje vellaznore

Flori Bruqi

Prishtine,4 tetor 2005.